JENERATÖR RUHSATLANDIRMA?

ilemahir

JENERATÖR RUHSATLANDIRMA?

Jeneratör Ruhsatlandırma’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ nın 02.09.1988 tarih ve 19917 sayılı “Elektrik Enerjisi İmdat Grupları ve Otoprodüktör Tesisleri Ruhsat Yönetmeliği” ne göre tüm jeneratörlerin ruhsatlandırılması gerekmektedir.

Jeneratöre Dağıtım Firmasından ruhsat almak için öncelikle proje çizilmelidir.

İki türlü jeneratör ruhsat projesi çizilebilinir. Mevcut tesisin jeneratör ruhsat projesini çizmek ya da yeni tesisin jeneratör projesini çizmek.

Mevcut sistemin jeneratör ruhsat projesi çizilirken tesis yerinde gezilip tüm incelemeler yapılıp projelendirilir. Bu incelemede jeneratör gücü alınır. Kaç jeneratör bulunduğuna bakılır. Entegre trafoların sayısı ve gücü alınır. Çıkış şalterleri projeye dahil edinilir. Mimarı üzerinde yerleri gösterilir. Bunları yaparken dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus proje çizen mühendisin profesyonel ve tecrübeli olmasıdır. Çünkü çizilen projeye Dağıtım Firmasından onay alınır. Onay alınan projeye uygun olarak onarım yapılır ve tesis projeye uygun hale getirilir. Projeyi çizen mühendis tecrübeli değil ise çok yüksek onarım bedelleri çıkabilir. Ve onaylanmış projeyi değiştirmek çok zordur.Firmamız en az maliyetle çözebileceğiniz şekilde yönetmeliklere uygun olarak mevut sisteminizin projesi çizmekte ve onay almaktadır. Onarım çıkması durumunda teknik destek sunmakta ve kabul işlemlerini sizinle yapmaktadır.Tüm bu çizimler yetki belgeli Elektrik Elektronik Mühendisi tarafından yapılmalıdır.

Yeni tesisin jeneratör projesi çizilirken güç hesaplarına dikkat edilmeli ve ileri dönemler göz önünde bulundurularak jeneratör gücü ve sayısı belirlenerek çizimler yapılmalıdır. Firmamız piyasada çözüm ortağı olarak çalıştığından ileride oluşabilecek tüm senaryoları göz önünde bulundurarak jeneratör projelerinizi çizmektedir. Tüm bunlar yetki belgeli Elektrik Elektronik Mühendisi tarafından yapılmalıdır.

 Jeneratör Projesi Slayt İndir

Hızlı Arama    Email

 

Yazar hakkında

mahir administrator

Bir cevap yazın

HIZLI ARAMA