TRAFO PROJESİ NASIL ÇİZİLİR?

ilemahir

TRAFO PROJESİ NASIL ÇİZİLİR?

İki türlü elektrik projesi çizilebilinir. Mevcut tesisin elektrik projesini çizmek ya da yeni tesisin elektrik projesini çizmek.

Mevcut sistemin elektrik projesi çizilirken tesis yerinde gezilip tüm incelemeler yapılıp projelendirilir. Bu incelemede Trafo gücü alınır. Kaç trafo bulunduğuna bakılır. Entegre Jeneratörlerin sayısı ve güü alınır. Çıkış şalterleri projeye dahil edinilir. Mimarı üzerinde yerleri gösterilir. Bunları yaparken dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus proje çizen mühendisin profesyonel ve tecrübeli olmasıdır. Çünkü çizilen projeye Dağıtım Firmasından onay alınır. Onay alınan projeye uygun olarak onarım yapılır ve tesis projeye uygun hale getirilir. Projeyi çizen mühendis tecrübeli değil ise çok yüksek onarım bedelleri çıkabilir. Firmamız en az maliyetle çözebileceğiniz şekilde yönetmeliklere uygun olarak mevut sisteminizin projesi çizmekte ve onay almaktadır. Onarım çıkması durumunda teknik destek sunmakta ve kabul işlemlerini sizinle yapmaktadır.Tüm bu çizimler yetki belgeli Elektrik Elektronik Mühendisi tarafından yapılmalıdır.

Yeni tesisin trafo projesi çizilirken güç hesaplarına dikkat edilmeli ve ileri dönemler göz önünde bulundurularak trafo gücü ve sayısı belirlenerek çizimler yapılmalıdır. Firmamız piyasada çözüm ortağı olarak çalıştığından ileride oluşabilecek tüm senaryoları göz önünde bulundurarak trafo projelerinizi çizmektedir. Tüm bunlar yetki belgeli Elektrik Elektronik Mühendisi tarafından yapılmalıdır.

Hızlı Arama    Email

Yazar hakkında

mahir administrator

Bir cevap yazın

HIZLI ARAMA